Koruyucu Hekimlik ve Veteriner Danışmanlık

En ucuz önlem, en pahalı tedaviden iyidir. Petiniz anne karnındayken başlayıp onun hayatının sonuna kadar devam eden paraziter, bakteriyel ve viral hastalıklara karşı aşı, iç-dış parazit ilaçlarının nasıl kullanılacağını belirleyen en önemli hizmettir. Kediniz veya köpeğinizin annesi gebeyken düzenlenmeye başlayan aşı programı, minik yavrular doğduktan sonra devam eder. Petinize özel bir aşı takvimi oluşturulur, aşı zamanı geldiğinde size haber verilir.

 

Kedimizi 2 aylık, ilk aşısı ne zaman? Kedim altıncı katta yaşıyor, dış parazit yapmasam olur mu? Lösemi aşısı için herkes gereksiz diyor, ne yapmalıyım? Bütün aşılar aynı anda mı yapılıyor? Eşim hamile, kedimizden ona bir hastalık geçer mi? Bu aşılar bir kez mi olacak? Köpeğimize tavuk kemiği vermeli miyiz? Yemek sırasında dayanamayıp petimize ev yemeği veriyoruz sakıncası olur mu?”

Bunlar ve benzerleri gibi birçok soruyla çok fazla karşılaşıyoruz, veteriner danışmanlık hizmetimizi burada devreye giriyor ve sizi aydınlatabilmek için ayrı ayrı cevaplarımız var. Hekimimizle veteriner danışmanlık için alacağınız bir randevuda konuşup aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.